Naujienos

Naujienos

Gamintojų ir importuotojų bei jų organizacijų užimamos padangų rinkos dalys

2023 m. liepos 27 d.

Informuojame, kad yra perskaičiuotos padangų rinkos dalys 2023 metams.

Padangų platinimo vietos ir autoservisai turi tapti pagrindinėmis padangų atliekų surinkimo vietomis

2023 m. gegužės 14 d.

„Sėkmingam atliekų tvarkymui labai svarbus gyventojų sąmoningumas – kad jie padangas keistųsi legaliai veikiančiame autoservise ir kad naudotųsi Atliekų tvarkymo įstatymo suteikta teise, o neskubėtų vežti senas padangas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Autoservisas, pakeitęs padangas, senąsias turi nemokamai priimti, o jei nepriima, iškart reikia pasakyti, kad atsisakydamas pažeidžia įstatymą. 

Ar visada servisai privalo nemokamai priimti senas padangas?

2023 m. kovo 31 d.

Pavasaris ir servisuose prasidėjo apgultis – gyventojai suskubo keisti padangas. Dalis jų jau nebetinkamos naudojimui ir daugeliui kyla klausimas: kur jas dėti?

UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ Galutinė ataskaita

2023 m. sausio 20 d.

Padangų atliekų panaudojimo statybos ir kitų produktų gamyboje, statyboje ar kitose veiklose studija

Padangų atliekų tvarkymas vis dar ieškojimų kelyje

2022 m. gruodžio 24 d.

Preliminariais Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, 2021-aisiais metais į Lietuvą padangas įvežė 316 įmonių. Vidutiniškai per metus į Lietuvos rinką patenka apie 30 tūkst. tonų padangų. Kiekviena jas tiekianti įmonė pagal įstatymą turi sutvarkyti 80 proc. rinkai patiekto kiekio padangų atliekų, bet, kaip pastebi  Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas, jokiu teisės aktu nėra nustatyta, kad gamintojai importuotojai šias atliekas turi tvarkyti visų šalies savivaldybių teritorijose. Tad kol kas nemaža dalis gamintojų importuotojų apsiriboja jiems priklausančią dalį atliekų sutvarkydami Vilniuje.

© Copyright VŠĮ Pats LT. Visos teises saugomos. Sprendimas Senu/<as design