Skip to main content

Naujienos

Naujienos

Servisai ir DGASA: ar galima dėti lygybės ženklą dėl padangų atliekų surinkimo?

2024 m. gruodžio 22 d.

Jau kuris laikas viešojoje erdvėje teigiama, kad Lietuvoje yra gerai organizuota ir ES reikalavimus atitinkanti padangų atliekų surinkimo sistema. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis per metus surenkama apie 90 proc. rinkai patiekto padangų kiekio atliekų. Atliekų tvarkymo įstatymas yra numatęs tris naudojimui nebetinkamų padangų atsikratymo galimybes. Jas nemokamai turi priimti padangas pardavusi, padangas keitusi įmonė ir atitinkamo regiono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės (DGASA). DGASA iš gyventojų kasmet nemokamai priimama po 4–5 senas padangas. DGASA svarba sureikšminta ir parengtame Atliekų tvarkymo įstatymo keitimo projekte.

Padangų restauravimas: ar tik verslas?

2024 m. gruodžio 19 d.

Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyr. patarėjo Mindaugo Kauzono, šiuo metu Lietuvoje veikia penkios senas padangas restauruojančios įmonės. „2022 m. paprašiau iš šių įmonių informacijos, kiek jos per metus restauruoja senų padangų. Atsakymų sulaukiau tik iš trijų. Šios įmonės per metus restauravo 1233 tonas senų padangų. Tai sudaro 4 procentus visų Lietuvos rinkai patiektų padangų kiekio“, – sako Mindaugas Kauzonas.

Kur nemokamai priduoti senas padangas?

2024 m. balandžio 5 d.

Prasidėjus padangų keitimo metui skubame įsigyti ir pasikeisti padangas į naujas, tačiau ar visi susimąstome, kur nukeliaus senosios, naudoti nebetinkamos padangos? Nors įsigydami naujas padangas vairuotojai susimoka ir už senų padangų atliekų surinkimą ir tvarkymą, kasmet vis dar surenkama šimtai tonų į aplinką išmestų senų padangų. Kodėl vis dar taip yra ir kur galima nemokamai priduoti senas padangas?

Nustebsite, kiek daug naudingų dalykų galima pagaminti iš senų padangų

2024 m. kovo 14 d.

Įsibėgėjus padangų keitimo sezonui gyventojams primenama: neatsakingas padangų išmetimas yra ne tik didžiulė žala gamtai, bet ir naudingos žaliavos švaistymas. 

Taip perdirbamos padangos

2024 m. sausio 1 d.

Paskelbtas laidos Atliekų kultūra reportažas "Taip perdirbamos padangos"

Mokesčius mokantis verslas mažutėlis biurokratizmo pinklėse

2023 m. gruodžio 29 d.

O biurokratai – jie dirba savo darbą – jie tikrina, bet tikrina ne ten, kur reikia. Jeigu būtų kitoks požiūris į tvarkingai dirbantį verslą, gal atsirastų daugiau ir padangų perdirbimo įmonių, gal greičiau mūsų šalyje vystytųsi ir žiedinė ekonomika. Stabdo į sąžiningą verslą nukreiptas biurokratinis smurtas“, – sako VšĮ PATS LT direktorė Danguolė Butkienė.